Изложба Сање Солунац у Градској галерији

Мултимедијална изложба „САЗРЕЛЕ ПРИЧЕ“ београдске ауторке Сање Солунац, која се први пут самостално представља ужичкој публици, биће отворена у уторак, 26. маја у 19 часова у приземљу Градске галерије.

Сања Солунац (рођена 1987. у Крагујевцу) је вишемедијска и интердисциплинарна уметница чија пракса обухвата сликарство, цртеж, видео, текст и дигиталне медије. У свом раду истражује сложене односе између тела, идентитета и унутрашњих емотивних стања, обликујући визуелне просторе интроспекције у којима се лично искуство преплиће са универзалним питањима женског идентитета, колективне меморије и друштвених конструката.

Студирала је на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу, на Одсеку за ликовну и примењену уметност; Универзитету уметности у Београду на Интердисциплинарним студијама, на студијском програму Дигитална уметност.

Добитница је стипендије Фонда за младе таленте Доситеј. До сада је реализовала шест самосталних изложби, а од 2008. године континуирано учествује на бројним групним изложбама у земљи и иностранству, као и у уметничким и друштвено ангажованим пројектима и колаборацијама. Чланица је УЛУПУДС-а.

Река Дрина, Рогачица

Поделите:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Односи се на обавештења о новим чланцима на сајту и важне информације о самом сајту. Нећете добијати никакве рекламе нити ће ваши подаци бити уступани трећим лицима.

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/uzicenet/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545