Премијерно приказан документарац „Амазонке са Ђетиње“

У „Градском културном центру“ одржана је премијера документарног филма „Амазонке са Ђетиње“, аутора Драгана Пејића. Овај филм говори о првој екипи из Ужица која се пласирала у савезни ранг неког спортског такмичења, а у питању је Женски кошаркашки клуб Севојно.

Клуб који је основан 1950. године под именом КК Слобода касније је преименован у КК Севојно и управо под тим именом 1969. године кошаркашице су се пласирале у Прву лигу. Овај клуб данас постоји као КК Плеј оф.

„Био је изазов радити на овом филму, јер није било архивских снимака. Али смо заиста уживали слушајући сећања тих људи. Нашли смо се на свом пољу, ја годинама уназад пратим кошарку у овом делу Србије. Циљ нам је био да старије подсетимо на златне дане ужичке женске кошарке, а младе да виде шта су то те генерације постигле. Јер оно што се не забележи камером често бива заборављено“, каже аутор филма Драган Пејић, додајући да је филм посвећен једном од креатора тог резултата и ужичком кошаркашком раднику Радисаву Раку Суботићу.

Иван Јанковић / ZoomUE

Кошаркашки клуб Плеј оф Ужице / Фото: Facebook

Ужичка плажа

Поделите:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Односи се на обавештења о новим чланцима на сајту и важне информације о самом сајту. Нећете добијати никакве рекламе нити ће ваши подаци бити уступани трећим лицима.

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/uzicenet/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545