
Василије Јањић победник је пливања за Богојављенски крст на Ђетињи. Он је први међу 110 учесника допливао до Часног крста на овој традиционалној, 14. по реду манифестацији у Ужицу.
Градоначелница др Јелена Раковић Радивојевић честитала је и уручила пригодан поклон победнику Василију Јањићу, а поклоне су као и претходних година добили сви храбри пливачи.
Пливању за Богојављенски крст претходила је свечана литија која се кретала од Цркве Светог Марка до Градске плаже.
Ову традиционалну богојављенску манифестацију организује Јавно предузеће „Велики парк“, под покровитељством Града Ужица и уз благослов Српске православне цркве.
На Златарском језеру код Нове Вароши пливало је двадесет такмичара, а најуспешнија је била четрнаестогодишња Ужичанка Јана Ђокић.

Победник Богојављенског пливања које је седми пут одржано на Лиму у Пријепољу је Теодор Филиповић.
У Бајиној Башти, у конкуренцији 21 такмичара на пливању код излетишта Рача, први је до Часног крста допливао Филип Симић, ученик осмог разреда Основне школе „ Рајак Павићевић“.

Оставите одговор