/

Zatvorena deponija „Duboko“ kod Užica

Republički inspektori zaštite životne sredine obavili su vanredni inspekcijski nazor Regionalnog centra za upravljanje otpadom „Duboko“, nakon kojeg je zbog utvrđenih neregularnosti naloženo zatvaranje deponije.

Rešenjem se zabranjuje prijem, skladištenje, ponovno iskorišćenje i odlaganje bilo koje vrste otpada na ovoj lokaciji, navodi se u saopštenju resornog ministarstva.

Problemi u radu deponije „Duboko“ kulminirali su tokom maja kada je besneo veliki požar koji su danima gasile vatrogasne ekipe, radnici deponije i komunalnih preduzeća iz Užica i više gradova Srbije.

Građani su protestima, peticijama i blokadama zaoštrili pitanje daljeg odlaganja otpada iz dva grada i sedam opština Zlatiborskog i Moravičkog okruga, tražeći zatvaranje deponije, što je sada, rešenjem inspektora zaštite životne sredine i učinjeno.

Deponija "Duboko" kod Užica
Deponija „Duboko“ kod Užica

Perućačko jezero

Podelite:

2 reagovanja na na „Zatvorena deponija „Duboko“ kod Užica“

  1. doktor

    Uzice je verovatno bio jedini grad na svetu cija deponija je bila na brdu iznad grada !!?? Ko je to i kada bio odlucio !!??
    Trebalo bi o tome povesti diskusiju . Ta deponija ce 100 godina trovati narod u gradu , jer ce kise uvek nositi otrove sa sobom !
    Zasto javni tuzilac ceka sa istragom i pokretanjem optuzbe protiv odgovornih lica ??

    1. Stanko

      Nije mi baš jasno, ako ne znate ko je i kada odlučio da se izgradi ta deponija, što je opšte poznata stvar, zašto se uopšte javljate sa svojim mišljenjem? Nemate dovoljno podataka da oformite ispravne zaključke.

      To se vidi i iz vaše tvrdnje da Deponija, zato što se nalazi na brdu truje grad površinski vodama kišnice. Lokacija Deponije je takva da sve otrove iz nje voda odnosi istočnim slivom ka Lunovom selu i Požegi, a ne prema Užicu.

      Takođe ne samo da je podneta tužba i to ne jedna, nego je to već i presuđeno, te je pored inspekcije i Sud naložio zatvaranje Deponije. Izvesno je da će biti još tužbi jer je u međuvremenu otkriveno još kriminalnih radnji vezanih za Deponiju.

      Stoji da je kriminalna bila sama ideja gradnje deponije na to mestu, ali ako hoćete da napadnete tu ideju onda treba da budete dovoljno upućeni da je napadate argumentima i tačnim činjenicama, a ne da ih zasnivate na pretpostavljenim i netačnim podacima. Jer, ako napadate pogrešnim činjenicama onda je vaš napad jalov i u stvari pomaže odbrani tog kriminalnog dela.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Odnosi se na obaveštenja o novim člancima na sajtu i važne informacije o samom sajtu. Nećete dobijati nikakve reklame niti će vaši podaci biti ustupani trećim licima.